PRODUKTY

U našich včelstev je dbáno na obnovu včelího díla, tudíž med je získáván především z panenských plástů. Tyto plásty jsou vystavěny v témže roce, ve kterém jsou zaneseny medem. Tímto nedochází ke kontaminaci vosku léčivy, bez kterých se v dnešní době včelaři bohužel neobejdou.
Med se u nás zpracovává s ohledem na jeho citlivost k znehodnocení vnějšími vlivy. Po vyzrání ve včelstvech jsou plásty s medem převezeny do medárny k vytáčení. Veškeré vybavení, které se při zpracovávání medu používá, je z potravinářského nerezu. Jakmile je med vyčeřen, plní se do našich nových obalů.
Použité obaly zpět nebereme!!! Děkujeme za pochopení 

Přirozenou vlastností medu je jeho krystalizace. Tato vlastnost je známkou jeho kvality a neporušenosti teplem nebo cizorodou látkou. Pro opětovné rozpuštění medu je možné použít vodní lázeň nepřesahující teplotu 45° C.

Med květový

Med květový je tvořen včelami z nektarů rozmanité květeny Bílých Karpat a kulturních plodin. Včelami je do úlu přinášen nektar z květů, který postupně zahušťují a obohacují o výměšky svých hltanových žláz. Jakmile klesne vlhkost tohoto medu pod 18% vlhkosti a dojde k uzavření medových buněk na plástu voskovými víčky, je med připraven k vytáčení. 

Med medovicový (lesní)

Med medovicový a jeho snůška je silně závislá na průběhu počasí v celém roce, kdy záleží na zimování a reprodukci puklic a mer. Med je získáván včelami na rostlinách, u kterých se vyskytují v hojné míře puklice a mery. Tito drobní živočichové sají rostlinné šťávy a vylučují cukry, které jsou včelami přinášeny do úlu. Ty je postupně zahušťují a obohacují o výměšky svých hltanových žláz. Tento med je bohatý na minerální látky a je typicky tmavé barvy.

Med květový 

950 g

200 Kč

Med květový

500 g

100 Kč

Med medovicový (lesní)

950 g

Vyprodáno

Med medovicový (lesní)

500 g

Vyprodáno 

© 2016 Včely Halík Boršice u Blatnice 281
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!